Od června 2011 jsme působili fakultativně pod ESY Handicap Help o.s. Společně jsme pořádali víkendový pobyt v Ktové pro děti s handicapem i bez, také pro děti ze sociálně slabších rodin a národnostních menšin. ESY Handicap Help o.s. zajistili osobní asistenty a zdravotní dozor pro děti s handicapem a canisterapeuté měli na starost kulturní program. Samozřejmě nechyběli asistenční a canisterapeutičtí psi se svými páníčky. Děti si tak mohly vyzkoušet co je to vlastně canisterapie v praxi. Také seznámení s asistenčním psem Amálkou bylo pro děti nové. Mnohé z nich viděly poprvé v kolika činnostech může takový správně vycvičený pes pomoci.
V září následovala ukázka canisterapie v MŠ pro rodiče a průzkum zájmu. Protože i paní ředitelka MŠ byla této metodě velice nakloněna, začali jsme oficiálně své působení v listopadu 2011 a naše první zařízení, do kterého jsme docházeli byla MŠ Motýlek, Broumovská ul., Liberec.
DONÁŠ P.A.C.

DONÁŠ P.A.C.

Děti z MŠ se seznamují s Donášem a Standou
CANISTÉ v současné době působí v SPC ZŠ v Jablonci nad Nisou. V Jablonci n. N. také dochází do CEDR v Nemocnici V Domově Raspenava pracují canisterapeuti u jedenácti dětí. Začali jsme docházet také do Domova lidí se zdravotním postižení Erbenova, Jablonec n. N. - Paseky. Dojíždíme do Domova Sluneční Dvůr v Jestřebí a do chráněného bydlení Dolmen v České Lípě.
HOROVA JBC

HOROVA JBC

Svět těchto dětí je v jejich očích jinak se vyjádřit neumí,
SLUNÍČKO JBC

SLUNÍČKO JBC

Zaměření na motoriku
HOROVKA

HOROVKA

Stejně naladěni?
CEDR JBC

CEDR JBC

Nemocnice Jablonec - motivace, pozitivní naladění, doplněk k rehabilitci - to je naše poslání
NOVÁ SPOLUPRÁCE

NOVÁ SPOLUPRÁCE

Od 1. 11. 2014 - středisko Sdružení tělesně postižených Česká Lípa o.p.s.
Naše ocenění v projektu ANAON "Strom života" 2014
Strom_zivota-pozvanka-listopad.jpg
Strom života.jpg
Únor 2015 Seminář Doggfttness a triků Urbáškových
Naši canisterapeutičtí psi si zaslouží dobrou relaxaci a opečovávání. Proto jsme se rozhodly navštívit Seminář DOGFITNESS A TRIKŮ s holkami Urbáškovými .Strávili jsme spolu se svými psy úžasný víkend plný cvičení a učení nových věcí.
I když jsme něco o protahování a posilování psa na balančních pomůckách věděly, naučily jsme se spoustu nových postupů a nápadů. Víte,že jedním z nejlepších prvků k posilování svalů na zádech a zadních nohách je „panáček“ ?
A druhý den triky. Šikovné ,zkušené instruktorky poradily individuálně každému ,jak na který trik . A to se nám pro práci v různých zařízeních velice hodí a máme i něco pro odreagování psa po psychické zátěži po canisterapii. Doma trénujeme, abychom se mohly v zařízeních předvádět s novými kousky a přinášet klientům radost.
psí seminář 2015 (1).jpg
psí seminář 2015 (5).jpg
tonny.jpg
Ari pac.jpg
Canisterapeutické týmy:

Hana Málková, terénní pracovnice v sociálních službách, pes velký Pudl Tonny z He+Pa

Helena Bartoníčková, zdravotní sestra, pes hladkosrstý Foxteriér IGOR z Dobruské Stáje

Mgr. Lenka Čápová, vedoucí centra pro zvířata v nouzi - ARCHA - při ZOO Liberec, pes Český horský pes CALVIN DI-LE-GREJ

Anitta Blažková, zdravotní sestra, kosmetička absolventka kurzu Základy kauzální medicíny I. a II. stupně ( KranioSakrální Terapie ), pes Zlatý Retriever Ark- Ari

Dana Moricová, SEŠ,,v domácnosti, osobní letité zkušenosti z péče o osobu s kombinovaným postižením, Flat coated retriever - asistenční pes Balú z chovné stanice Maminčino štěstí a Flat coated retriever - Amálka

Iveta Kočová - na mateřské dovolené - labradorský retrivr - Bela, Enny

Barbora Stárková - absolventka Střední zdravotnické školy, praxe v pečovatelské službě, nyní pracuje na Farmě Horní Vítkov, - fena australský honácký pes kříženec s border kolií

Veronika Zámková - absolventka Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborné školy v Turnově - fena australského ovčáka Rock Me Baby Carcassone Tolugo "Cindy"

Bc Anna Zaplatílková - TUL Liberec, - fena labradora Jessie

Karolína Ježková - recepční Hotel Staré Splavy - fena bišonek Leya

Jana Steininger - pracuje v sociálních službách - psi americký bezsrstý teriéři Albertino Johanna ¨s Dogs, Again Naked Minies a čínský chocholatý pes František
Ve školním roce 2017/2018 Canisté využívají k zoorehabilitaci opět různá plemena psů. Loučíme se s Tonnym, který působil od 10/2011 nyní na odpočinku.
Canisté

Canisté

Plemena používaná pro zoorehabilitaci Canistů
Vzdělávání
Akreditovaný kurz Most ke vzdělání o. s. pro Canisté na téma I. Proaktivní zvládání psychické zátěže a stresu II. Komunikace s klientem s poruchou chování
kurz komunikace (2).jpg
kurz komunikace (3).jpg
kurz komunikace (5).jpg
kurz komunikace (8).jpg

Od r. 2015 je canisterapie Canisté součástí Registrovaných Aktivizačních služeb STP Česká Lípa o.p.s. dle zákona o sociálních službách §108/2006 Sb.

katalog.jpg
katalog_0001.jpg
logo STP.jpg

ZOOREHABILITACE = CANISTÉ

CANISTÉ pomocí zoorehabilitace/cenisterape/ usnadňují zařazení znevýhodněných osob do společnosti. Zoorehabilitace má tradici vzhledem k dosaženým úspěchům. Metodou polohování odstraňuje napětí, Při motivaci psem rozvíjí jemnou a hrubou motoriku, stabilitu. Napomáhá také s orientací v prostoru. Při skupinové terapii upevňuje spolupráci mezi jednotlivci a v neposlední řadě i jejich komunikaci, která je v poslední době veliký problém. Velmi dobré výsledky jsou i v oblasti geriatrie zejména u osob osamělých.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one